Başa
ARC & ÇİL PARTNERS+ Hukuk ve Danışmanlık Web Sitesi Anasayfası

Makaleler

Tasarrufun İptali Davası

Tasarrufun iptali davası 2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 277 ve devamı maddelerde düzenlenen bir dava türüdür.

YAZININ DEVAMI

Tahliye Taahhüdü

Kira sözleşmesi bağımsız şekilde bir taşınmazın kiralamak isteyen kiracının sözleşmesinin bitmesiyle kiralamış olduğu taşınmazını herhangi bir şartın öne sürülmeden boşaltacağına dair vermiş olduğu yazılı olarak irade beyanıyla tahliye taahhütnamesi olarak adlandırılır

YAZININ DEVAMI

Kira Sözleşmeleri

Kira sözleşmeleri, bir şey veya hakka ilişkin kullanma, yararlanma hakkının devrini gerektiren sözleşmelerden kullanmanın ivaz karşılığında devri borcunu doğuran sözleşmelerdir. Satış sözleşmesi gibi temlik borcu doğuran sözleşmeler

YAZININ DEVAMI

Uzaktan Çalışma Yönetmeliği Hakkında Değerlendirmeler

Covid 19 salgını sebebiyle evvelinden yurt dışı uygulamalarına şahit olduğumuz uzaktan çalışma yöntemi ülkemizde de yaygınlaşmaktadır.

YAZININ DEVAMI

Marka Başvurusu

Marka, bir teşebbüsün mallarının veya hizmetlerinin diğer teşebbüslerin mallarından veya hizmetlerinden ayırt edilmesini sağlayan işarettir. 6769 sayılı Sınai Mülkiyet Kanunu Birinci Kitabında nelerin marka olabileceği, başvuruların ne şekilde yapılması gerektiği ve itirazlar açıkça düzenlenmiş bulunmaktadır.

YAZININ DEVAMI

Anonim Şirketlerde Çıplak Pay Haczi

Anonim şirketlerde, şirketin kurulması veya sermayenin artırılması ile hissenin kendiliğinden oluştuğu ve hissenin bir senede bağlanmasının zorunlu yahut kurucu unsur teşkil etmediği bilinmektedir.

YAZININ DEVAMI
Tüm hakları ARC & Çil Partners+’e aittir © 2021    /    Tasarım ve Programlama Ajansweb